Obudowa

Obudowa chłodnic z serii CPD wykonana jest ze stali galwanizowanej, obudowa pozostałych chłodnic wykonana jest z aluminium. Wszystkie obudowy lakierowane są proszkowo w kolorze białym. Obudowa charakteryzuje się dużą odpornością na korozje, zabrudzenia oraz uszkodzenia zarówno mechaniczne jak i termiczne.

Wydajność

Wydajność chłodnic w katalogu podawana jest dla czynnika chłodniczego R-404A/R-507.

W przypadku zastosowania innych czynników należy się posłużyć poniższą tabelą:

wydajnosc

Wentylatory

Chłodnice TECNO wyposażone są w wentylatory osiowe o średnicach: 120, 150, 200, 250, 300, 350, 400, 450, 500, 550, 630 i 800 mm. Silniki wentylatorów zasilane są napięciem jedno lub trójfazowym. Wszystkie silniki są zabezpieczone termicznie przed uszkodzeniem uzwojeń oraz podłączone do hermetycznej puszki elektrycznej.

Wydatek i zasięg strugi

Podawane w tabelach wartości mierzone były w warunkach czystej, nieoblodzonej i prawidłowo zamontowanej chłodnicy. Zasięg strugi powietrza mierzony jest dla końcowej prędkości powietrza - 0,25 m/s.

Grzałki odtajania

Wszystkie chłodnice za wyjątkiem chłodnic z serii CVJ oraz CVD wyposażone są w stalowe, elektryczne grzałki odtajania o mocy odpowiednio dobranej do powierzchni wymiany, wydajności oraz warunków pracy parownika. Przewody zasilające grzałki podłączone są do puszki elektrycznej.

Blok lamelowy

Blok lamelowy wykonany jest z profilowanych płytek aluminiowych i wężownicy z rury miedzianej (mechanicznie roztłaczanej wewnątrz lamel) o średnicy 9,5, 12 lub 15 mm. Rozstaw lamel to 4,5, 6,4/3,2, 6, 7, 9 lub 10 mm w zależności od typoszeregu. Wszystkie chłodnice wyposażone są w zawór serwisowy na rurze ssącej do pomiaru ciśnienia. Każdy model chłodnicy jest fabrycznie napełniony suchym azotem pod niewielkim nadciśnieniem.

Użyte materiały

Specjalne wykonanie

Istnieje możliwość zamówienia chłodnicy w wersji odpornej na środowisko agresywne. W celu uzyskania większej ilości informacji prosimy o kontakt z dystrybutorem.

 Blok_lamelowy_web

Sposób pakowania

Chłodnice powietrza Tecno, są zabezpieczone na czas transportu i przechowywania w odpowiedni sposób, różniący się zależnie od serii i wielkości chłodnicy.

obudowa2
 

obudowa